تاریخچه اندرسون

سال ۱۳۷۲:

شرکت آ. اس. الک. کو اولین شرکتی بود که توسط مهندس علی سلیمانی در سال ۱۳۷۲ در زمینه واردات و پخش ابزار تست و اندازه گیری تاسیس نمود و سرآغاز راهی بزرگ در عرصه تجارت بود.
این فعالیت با برندهای مطرح دنیا در این حوزه مانند کیوریتسو ژاپن ، فلوک آمریکا ، میگر انگلستان و یوکوگاوای ژاپن آغاز گردید و تا سه سال با همین روال ادامه یافت .

سال ۱۳۷۵:

در این سال شرکت با توسعه ابعادی و سرمایه ای به آسکو تغییر نام داده و بسیاری از برندهای معروف دیگر مانند وایکا ، زیک ، زیمنس ، هگر ، هانی ول ، فیشر ، یاماتک ، آیوینکز ایتالیا ، لوهر ، بوش ، رکسروت ، میتسوبیشی ، امرسان و بازل به حوزه فعالیت شرکت اضافه گردیدند.

سال ۱۳۸۴:

سال ۱۳۸۴ را می توان اولین جهش بزرگ شرکت معرفی نمود در این سال مهندس سلیمانی با ورود به عرصه نفت و گاز و صنایع بزرگ کشور اولین انقلاب تجاری خود را محقق نمود و با پخش برندهای بزرگی چون سولزر ، فلوسرو ، هاودن ، سانداین ، کرایستار ، نوو پیگنون، جنرال الکتریک ، اطلس کپکو ، اینگرسول رند ، درسر ، نیکیزو ، جی اس دبلیو ، الیوت ، کوبلکو و … به نامی بزرگ در داخل کشور و نیز کشورهای مطرح دنیا تبدیل گردید و نام آسکو اینترنشنال را برای خود انتخاب نمود.
نام شرکت اسکو اینترنشنال هنوز در خاطره صنعت نفت و سایر صنایع بزرگ کشور جاودانه است و این اعتباری بزرگ برای این مجموعه می باشد.

سال ۱۳۹۴:

ده سال پس از فعالیت آسکو اینترنشنال به تعبیر مهندس سلیمانی انقلاب دوم شرکت ، در سال ۹۴ رخ داد و این بار شرکت با تغییر نام به ایده نگاران توسعه پارس با مارکهای تجاری مختلف که یکی از آنها اندرسون می باشد پا به عرصه گذاشت و اکنون اندرسون با قدرتی فرا ملی در حال گسترش حضور خود در عرصه جهانی علی الخصوص در حوزه Fintech با امید به آینده و تکیه بر دانش و تجربه نیروهای مجرب خود حرکت رو به جلوی خود را با سرعت بالا آغاز نموده و هر روز شاهد موفقیتی با ارزش در عرصه فعالیت تجاری خود می باشد.